«اگر بخواهیم نظام اسلامی همچنان «اسلامی و انقلابی» بماند باید حوزه‌ی علمیه «انقلابی» بماند زیرا اگر حوزه‌ی علمیه انقلابی نماند، نظام در خطر «انحراف از انقلاب» قرار خواهد گرفت.».     مقام معظم رهبری حفظه الله تعالی

akhbar-mod-title

"فداها ابوها"

 

 

 

این جلسه در تاریخ 12 مهر ماه سال 91 با حضور جمعی از طلاب حوزه قم به بهانه سالگرد ورود پر برکت حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها به شهر مقدس قم (22 ربیع الاول) برگزار شده است.

استاد اسدپور در این جلسه با نقل برخی از تحلیل های رایج نسبت به حرکت حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها به سمت خراسان و سطحی دانستن این تحلیل ها، حرکت آن حضرت به سمت مرو و خراسان را حرکتی برخواسته از عواطف و احساسات عاطفی و رابطه ی برادرانه با امام رضا علیه السلام ندانسته بلکه آنرا از منظر تکلیف و وظیفه ایی که آن حضرت، درک کرده بودند، یک قیام و خروج بر علیه حاکمیت زمانه و در جهت بسط امامت و ولایت می دانند.

در این تحلیل استاد با بیان چرایی این حرکت، موقعیت شهر مقدس قم در طول ادوار تاریخی گوناگون و بیان شان و منزلت اهل قم با استناد به شواهد تاریخی و نگاه درون دینی نقش و تاثیر این حرکت در مرکزیت یافتن قم برای جهان تشیع را تبیین نمودند.

پایگاه نشر اندیشه های استاد اسدپور به بهانه سالگرد ورود حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها به شهر مقدس قم صوت این جلسه را در اختیار کاربران خود قرار می دهد.

فایل صوتی این جلسه از قسمت "صوت/سخنرانی ها و گفتگوها" قابل دانلود است.